Proces
budowy

Etap pierwszy - zakup działki

Wymarzona lokalizacja

Inwestor znajduje się w posiadaniu działki budowlanej. Od jej powierzchni, a także ukształtowania terenu zależy powierzchnia budynku oraz to, czy będzie on np. posiadał piwnicę.

Etap drugi - wybór projektu, formalności

Kompleksowe doradztwo

Doradzamy inwestorowi w wyborze najlepszego projektu. Architekt dopełnia formalności związanych z uzyskaniem pozwolenia na budowę, następnie inwestor udziela nam upoważnienia, a my przejmujemy resztę formalności na siebie.

Etap trzeci - prace budowlane i konstrukcja szkieletu

Sprawnie i bezpiecznie

Budowa domu szkieletowego przebiega według określonego planu. Najpierw na fundamenty kładzie się podwaliny. Następnie na leżąco zbija się szkielet, który stawia się w pionie i usztywnia.

Etap czwarty - stan surowy otwarty i zamknięty

Od szkieletu do budynku

Na postawionym szkielecie montuje się krokwie i stawia ściany szczytowe. Kolejnym krokiem jest postawienie ścian działowych na poddaszu. Wreszcie kładzie się dach (dwuspadowy lub płaski z tarasem), a na końcu montuje się okna i drzwi.

Etap piąty - wykonanie elewacji

Bez styropianu

Elewacje domów budowanych przez TomHus są w pełni ekologiczne i przyjazne środowisku. Wykonywane są z desek pochodzących ze Skandynawii - pozyskiwane są z drewna o dużej gęstości, wyróżnia je zatem duża wytrzymałość. Poza tym wykorzystywane są także dostępne na polskim rynku deski z drewna egzotycznego. Na specjalne życzenie klienta elewacje pokrywane są również tynkiem.

Etap szósty - montaż instalacji

Czysto i bez kucia

Wszelkie instalacje - elektryczne, hydrauliczne w domu szkieletowym wykonuje się niezwykle sprawnie, ponieważ nie trzeba kuć ani pozbywać się gruzu. Brak pyłu i kurzu pozwala na szybką pracę, zaś po jej zakończeniu nie pozostają gruzy, które trzeba by zutylizować.

Etap siódmy - prace wykończeniowe

Ostateczne przygotowania

Wybudowany dom trzeba wyposażyć we wszystko, co niezbędne, by klient mógł w nim zamieszkać. Przeprowadzany jest biały montaż, malowane są ściany, układane kafelki.

Etap ósmy
- odbiór budynku

Gotowy do zamieszkania

Po dokonaniu odbioru budynku od kierownika budowy inwestor może już wprowadzać się do swojego nowego domu.

Kontakt

Aranżacja
i projektowanie wnętrz

Technologia BIM

Wnętrza w domach kanadyjskich budowanych na terenie Małopolski przez TomHus projektowane będą w technologii BIM (ang. Building Information Modeling).

Projektant posługuje się wirtualnym, przestrzennym modelu budynku. Wszystkie trójwymiarowe obiekty, jakimi operuje projektujący, takie jak np. ściana, okno itp., mają parametry tych rzeczywistych.

Praca w tej technologii pozwala na dodawanie i odejmowanie obiektów, a także ich dowolną modyfikację. Dzięki temu projektant ma pełną kontrolę nad swoim projektem i na bardzo wczesnym etapie pracy jest w stanie wyeliminować ewentualne błędy. Znacząco przyspiesza to pracę, obniża koszty i oszczędza czas.