Technologie

Domy szkieletowe
kanadyjskie

Szybka budowa i komfort użytkowania

Podstawową technologią, jaką stosujemy przy budowie naszych domów szkieletowych, jest system kanadyjski, którego konstrukcja opiera się na drewnianym szkielecie. Budynki zbudowane w ten sposób są trwałe, energooszczędne i ekologiczne. Latem jest w nich chłodno, natomiast zimą przytulnie i ciepło.

Technologia kanadyjska
- co ją charakteryzuje?

Standardy wykończeniowe

Domy budowane są w standardach, jakich wymagają zarówno klienci indywidualni, jak i deweloperzy. Budynki można wykańczać samodzielnie albo wprowadzać się do już gotowych.

Więcej

Ogrzewanie budynku

Domy ogrzewane są ekologicznymi metodami, które nie polegają na spalaniu, więc nie zatruwają środowiska. Dobra izolacja ścian oraz fotowoltaika sprzyjają energooszczędności.

Więcej

Rekuperacja

Rekuperacja jest niezbędna, aby w budynku mogła zachodzić ciągła wymiana powietrza. Celem działania systemu jest, by było ono ciągle czyste i ciepłe.

Więcej

Drewno C24

Drewno C24 to materiał stosowany przy budowie domów szkieletowych. Jest ono strugane i suszone komorowo. Nie trzeba poddawać go impregnacji chemicznej.

Więcej

Dostępne rodzaje standardów wykończeniowych

Dla deweloperów i klientów indywidualnych

Zbudowane przez nas budynki oddajemy inwestorom w dwóch standardach: deweloperskim i pod klucz. Deweloperom pozostawiamy możliwość samodzielnego wykończenia domów. W przypadku klientów indywidualnych to my przejmujemy odpowiedzialność za ostatni etap budowy budynku i oddajemy go w stanie gotowym do zamieszkania.

Ogrzewanie budynku

Proponujemy rozwiązania ekologiczne i oszczędne

Ogrzewanie kotłem gazowym

Jeżeli klient ma dostęp do sieci gazowej, w jego domu możemy zastosować ogrzewanie gazem. Proponujemy ogrzewanie podłogowe w całym domu, z zastosowaniem pieca kondensacyjnego.

Ogrzewanie pompą ciepła

Pompa ciepła to w pełni ekologiczne rozwiązanie, opierające się na pozyskiwaniu energii dostępnej w otoczeniu budynku. Urządzenie wykorzystuje energię z powietrza, gruntu i wody. Korzystanie z niego nie wiąże się z emisją szkodliwych substancji, ponieważ nie zachodzi proces spalania.Oferujemy naszym klientom do wyboru montaż pompy gruntowej bądź powietrznej.

Ogrzewanie
elektryczne

TomHus proponuje swoim klientom ogrzewanie podłogowe na parterze (cały system będzie zainstalowany już na etapie wylewania posadzek). Natomiast na piętrach montowane będą maty grzejne sterowane wyłącznikiem z każdego pokoju. W łazienkach będą znajdować się grzejniki drabinkowe - ręcznikowe. Energia pozyskiwana będzie z paneli fotowoltaicznych.

Rekuperacja

System odzyskiwania ciepła
niezbędny w domu kanadyjskim

Rekuperacja to system wentylacji
mechanicznej pozwalający na odzyskiwanie nagromadzonego w powietrzu ciepła.

jak to działa?

  • Strumienie ciepła - czystego i zimnego oraz ciepłego i brudnego - trafiają do rekuperatora;
  • Płyną odrębnymi kanalikami, więc się nie mieszają;
  • Czyste powietrze przechodzi przez wymiennik ciepła; w ten sposób oddaje je zimnemu powietrzu, które nawiewane jest z zewnątrz.

Drewno C24 i drewno klejone wzdłużnie

Wytrzymałość i elastyczność

Drewno C24 jest drewnem litym, co pociąga za sobą pewne ograniczenia. Z reguły długość pojedynczego bala wynosi około 6 metrów. Materiał ten jest bardzo wytrzymały i sztywny, co sprawia, że znajduje zastosowanie tylko w pewnym zakresie. Drewno klejone z kilku warstw to również materiał bardzo mocny i wytrzymały. Można z niego budować konstrukcje o różnych kształtach, a ich rozpiętość może sięgać nawet kilkudziesięciu metrów.